zdrowie

Aloesowy szampon, odżywka czy napój co jest najskuteczniejsze?

Czysty aloesowy żel można nakładać na skórę głowy i wykonywać masaż, co zaleca się zwłaszcza suchej, łuszczącej się skórze. Normalnym włosom, które wymagają minimum pielęgnacji, przysłuży się mieszanka żelu ze zwykłym szamponem. Suche końcówki i włosy farbowane – zamiast odżywki, nakładamy żel aloesowy na włosy, zostawiamy na jakiś czas, a potem spłukujemy jak odżywkę.

Doustna kuracja aloesowa również jest skuteczna, bo aloes zapewnia odżywienie i nawodnienie organizmu od środka, co jest niezbędne do szybkiego wzrostu włosów. Jeśli chcesz wzmocnić naturalny kolor włosów, wcale nie musisz ich farbować. Niektóre rośliny mogą uwalniać swe kolory, dzięki czemu sprawiają, że naturalne odcienie włosów wyglądają jeszcze piękniej.

Sprawdź, jakie są najlepsze naturalne sposoby na koloryzację włosów

Wzmocnić kolor bez farbowania można na dwa sposoby. Wielu producentów kosmetyków wprowadziło linie podkreślające różne odcienie włosów, dzięki którym czupryna lśni ładnymi refleksami. Możemy wybierać spośród propozycji takich marek jak Nivea, Pantene Pro-v czy Sunsilk. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Istnieją również naturalne sposoby na poprawienie koloru włosów

To trochę bardziej pracochłonne wyjście, ale ma wiele zalet – można nadać kosmykom nie tylko piękny odcień, ale też wzmocnić je i sprawić, że będą pięknie się układały. Do naturalnego farbowania włosów służą roślinne wywary i barwniki. Aby przygotować wywar, potrzebujesz następujących ziół do określonego koloru włosów: Blond: rumianek, korzeń rabarbaru lub skórka z cytryny (około 2 garści, Brąz: garść łupin orzecha włoskiego lub 2 garści orzecha włoskiego, Rudy: garść czerwonego drzewa sandałowego. Z wysuszonych ziół możemy przygotować wywar. Rośliny dodajemy do połowy litra wrzącej wody i zmniejszamy ogień. Zostawiamy na 20 minut, po czym odcedzamy wywar przez drobne sitko (możemy wcześniej położyć na nim gazę). W wywarze rozpuszczamy 1 łyżeczkę miodu pszczelego. Miksturę należy równomiernie wmasować we włosy i pozostawić bez spłukiwania.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz