Dlaczego buty sportowe są takie drogie?
Uncategorized

Dlaczego buty sportowe są takie drogie?

Dlaczego buty sportowe są takie drogie?Każdy, kto trenuje jakikolwiek sport, z pewnością posiada w swojej szafie niejedną parę obuwia sportowego. Nawet osoby, które nie specjalizują się w żadnej dyscyplinie, a traktują sport raczej w kategoriach amatorskich, bardzo często decydują się na zakup odpowiedniego obuwia sportowego, ponieważ jest ono wygodne i komfortowe. W takich butach sportowych można jeździć na rowerze, spacerować z psem, czy też zwiedzać w trakcie wycieczek.

Wiele osób zastanawia się jednak, dlaczego obuwie sportowe znanych marek jest tak drogie. Części z nich wydaje się, że płacą jedynie za markę, a nie za jakość. Faktycznie, niektóre marki zawyżają ceny swoich produktów i każą klientowi płacić za znaczek na języku lub na cholewce. Okazuje się jednak, że najczęściej cena wynika z czego innego.

Materiały

Najdroższe okazują się być materiały, których używa się do produkcji obuwia sportowego. Każda firma (adrenaline.pl) , która specjalizuje się w profesjonalnych butach sportowych projektuje i opatentowuje swoje własne materiały. Najczęściej kosztuje to sporo pieniędzy, ale również czasu. Potrzebne są testy materiału i badania, zanim wprowadzi się go do produkcji. Poza tym, sam design butów często kosztuje sporo, ponieważ podpisuje się pod nim jakaś gwiazda lub znany projektant.

Jakość butów a cena

Warto jednak zapłacić niekiedy nieco więcej, ponieważ dobry materiał sprawi, że but wytrzyma znacznie dłużej i będzie on też bardziej komfortowy i wygodny. Funkcjonalność jest niezwykle istotną kwestią w przypadku butów sportowych. Powinny być one lekkie i giętkie, ale równocześnie bezpieczne. Ich zadaniem jest ochrona stopy, która narażona jest na wiele urazów. Dobry materiał syntetyczny powinien umożliwiać też stopie odpowiednią wentylację. Dzięki temu, że oddycha ona, nie poci się i nie zaparza. Ważne jest jednak, aby jednocześnie buty nie przepuszczały wilgoci z zewnątrz do środka. Często treningi odbywają się przecież na zewnątrz, a warunki pogodowe bywają skrajnie różne. Warto więc zainwestować w dobrą parę butów sportowych i cieszyć się nimi długo.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz