Buty

Pod jakim kątem klienci kupują obuwie sportowe?

Pod jakim kątem klienci kupują obuwie sportowe?Patrząc na światowe trendy widać wyraźnie, iż obuwie sportowe naprawdę bardzo szeroko wkroczyło do świata mody, zajmując w nim bardzo silną i wciąż ulegającą umocnieniu pozycję. Obuwie sportowe nie służy obecnie wyłącznie do codziennego uprawiania sportu, czy też do wygodnego poruszania się.

Dla wielu osób jest to element integralnej kompozycji modowej, która się sprawdza zarówno w połączeniu z eleganckimi, czy też bardziej casualowymi ubraniami. Warto zadbać o odzież sportową aby czuć się dobrze podczas treningu.

Dobieranie obuwia

Pod jakim kątem klienci dobierają dla siebie obuwie sportowe i czym się przede wszystkim decydują w trakcie podejmowania konkretnych decyzji zakupowych. Można tutaj wyróżnić kilka najistotniejszych elementów, które górują w procesie decyzyjnym odnośnie kupowania pewnych produktów obuwniczych.
 Marka
 Trendy
 Cena
 Wygląd
 Jakość wykonania i materiały

Patrząc na obuwie noszone przez gros ludzi na ulicach, można odnieść wrażenie, że dookoła pojawiają się produkty znanych marek. Szczególnie silnie jest to dostrzegane w przypadku obuwia sportowego, wśród których króluje maksymalnie pięć znanych marek. Pokazuje to, jak ogromne znaczenie ma silna i wyrobiona marka, która sprawia, iż obuwie sportowe jest postrzegane jako profesjonalne, dobrze wykonane i przy tym naprawdę warte swojej ceny!

Trendy

Trendy to często element decydujący w przypadku kupowania pewnych par butów, które są akurat nadmiarowe i nie mają znaczenia w tym, czy konsument będzie miał codzienne obuwie czy też nie. Dlatego też stanowi to bardzo spontaniczny element zakupów obuwniczych, który co roku się zmienia i modyfikuje!

Cena

Dla wielu osób cena obuwia to element bardzo istotny. Podświadomie wysoka cena świadczy o wysokiej jakości produktów obuwniczych, ich znacznej trwałości i jakości wykonania. Jest to bynajmniej w dużej części obiektywny wskaźnik, gdyż przede wszystkim pomaga on odpowiednio kreować markę i wpływać na świadomość kupujących

Wygląd

Wygląd to już kwestia gustów konsumentów, ale i trendów wpływających znacząco na odczucia estetyczne

Wykonanie

Jakość wykonania i materiały to coś, co ciężko jest ocenić przy pierwszym spojrzeniu na obuwie. Laikowi bardzo ciężko jest to ocenić w sposób na tyle dogłębny, aby móc w oparciu o to podejmować decyzje zakupowe!

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz