Walka o limitowane kolekcje obuwia
Moda

Walka o limitowane kolekcje obuwia

Walka o limitowane kolekcje obuwiaFirmy obuwnicze, zajmujące się przede wszystkim szeroko produkowanym obuwiem sportowym bardzo często decydują się na tworzenie pewnych ekskluzywnych i unikalnych linii produktów obuwniczych, które mają zainteresować przede wszystkim kolekcjonerów obuwia oraz osoby majętne, którym będzie zależało, aby podkreślić w ten sposób swoją wyjątkowość.

Jest to bez wątpienia bardzo korzystny zabieg i choć target okazuje się dość wąski, to jednak pewne wydarzenia towarzyszące mogą znacząco wpłynąć także na odbiór produktów przeznaczonych do masowej produkcji. Wiele osób kojarzy niedawne wydarzenia w Warszawie, które odbywały się przy ulicy Szpitalnej, gdzie ulokowany jest jeden z najmodniejszych sklepów obuwniczych w stolicy. Adrenaline.pl czyli sportowy sklep dla każdego!

Kolejka za konkretnymi butami

Możliwe było w tamtym momencie dostrzeżenie długiej kolejki ludzi, którzy od wielu dni koczują za czymś, bliżej nieokreślonym dla odbiorców. Dla części z nich mogło się wydawać kuriozalne to, iż oczekiwali w rzeczywistości za pewną linią butów, które występowały jedynie w ograniczonej ilości i trzeba było się zapisać po ich odbiór. Firma jednak zastrzegła sobie to, iż zapisani muszą czekać pod sklepem na dostarczenie obuwia. Oczekiwanie trwało kilka pełnych dób i ludzie przechodzący codziennie mogli się naprawdę zdziwić. Cel marketingowy został także osiągnięty w skali krajowej, ponieważ wiele znanych mediów relacjonowało oczekiwania tych osób na swoje obuwie.

Inwestuj w buty!

Jakie były jednak cele tych ludzi czy stali oni dlatego że tak bardzo potrzebują tych butów i uważają, że spędzanie długich chwil przed sklepem się autentycznie w tym celu opłaca? Warto zauważyć przede wszystkim to, że ludzie Ci bardzo często chcieli odsprzedać obuwie po jakimś czasie za cenę o wiele wyższą, niż były one pierwotnie dostępne. Był to więc swoisty folklor inwestowania pieniędzy i alokowania ich w rzadkim i traktowanym jako wyjątkowe obuwie. Jest to bardzo ciekawe zjawisko i wspomniana sytuacja dotycząca akurat tych butów sportowych na pewno nie będzie w Polsce odosobniona i na 100% taki event się powtórzy w Polsce!

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz