Moda Sport

O czym pamiętać, wybierając się na narty, czyli moda na stok

O czym pamiętać, wybierając się na narty, czyli moda na stokSezon zimowy to czas, kiedy wielu z nas wyrusza na stok narciarski. Zimowy urlop bardzo chętnie spędzamy, szusując po stoku. Decydując się na taki sposób spędzania czasu, trzeba pamiętać o odpowiedniej odzieży. Ma ona nie tylko wyglądać dobrze – przede wszystkim powinna zapewniać ciepło i komfort. Na co warto więc postawić, jeśli chcemy na stoku spędzić czas naprawdę przyjemnie? Spróbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Przede wszystkim warto podkreślić, że ci miłośnicy narciarstwa, którzy chcą podążać za modą nie muszą się martwić – projektanci odzieży dla narciarzy są na bieżąco z obowiązującymi trendami. W efekcie w sklepach sportowych znaleźć można kurtki i spodnie narciarskie w najmodniejszych w danym sezonie kolorach. Nie zapomina się również o wzorach, które także co roku się zmieniają.

Narciarz musi postawić na ubiór „na cebulkę”. Podstawę stanowi bielizna termoaktywna, która zapewnia ciepło, a jednocześnie dba o to, aby skóra pozostawała sucha. Skutecznie odprowadza bowiem wilgoć z jej powierzchni. Sama bielizna nie zagwarantuje jednak ciepła na wystarczającym poziomie. Należy założyć na nią bluzę, która powinna być uszyta z oddychających tkanin. Tylko wówczas można być pewnym, że pot będzie efektywnie odprowadzany na zewnątrz. W przeciwnym wypadku bardzo łatwo o wychłodzenie organizmu, które zakończyć może się poważną infekcją.

Niemniej ważna jest warstwa wierzchnia, czyli kurtka. W pogodne, słoneczne i pozbawione wiatru dni wielu narciarzy z niej rezygnuje. Kiedy jednak pogoda nie rozpieszcza, po kurtkę trzeba sięgnąć koniecznie. Powinna ona być lekka. Nie może również krępować ruchów. Ważne, aby nie nasilała pocenia ciała, a jednocześnie zapewniała tak potrzebne na stoku ciepło. Na szczęście dzisiaj wybór kurtek dla narciarzy jest naprawdę ogromny.

Narciarz może dzisiaj czuć się ciepło i komfortowo, a jednocześnie wyglądać modnie. Wystarczy postawić na odzież renomowanych producentów, którą znaleźć można w dobrych sklepach sportowych. Na szczęście dzisiaj na naszym rynku ich nie brakuje.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz