Buty

Jak kupować i jak dbać o buty na zimę?

Jak kupować i jak dbać o buty na zimę?Buty na zimę powinny być nie tylko wygodne, ale przede wszystkim chronić nasze stopy przed wychłodzeniem. Jakie buty warto kupić na zimę? Jak je pielęgnować?

Eskimoski

Mają płaską podeszwę i wysokie, miękkie cholewki. Te oryginalne wykonane są z wełny merynosów i owczej skóry. Są bardzo ciepłe, ale nie pozbawione wad. Największą jest bardzo miękka cholewka, która sprzyja powstawaniu urazów. Chodząc w tych butach przydeptujemy ich wewnętrzną stronę i pięty. Taki sposób chodzenia przyczynia się do deformacji stóp.

Skórzane kozaki

Są bardzo eleganckie, a dzięki temu, że są wykonane ze skóry, stopy mogą w nich oddychać. Pamiętajmy, że kozaki bardzo rzadko są dostatecznie docieplone. Zimą mogą nam więc w nich marznąć stopy. Jeśli więc wiemy, że zimą będziemy korzystać głównie z komunikacji miejskiej lub spore odcinki pokonywać pieszo, kupujmy tylko kozaki, które są solidnie ocieplone, mają bieżnik, który będzie nas chronił przed poślizgnięciem się oraz z grubą podeszwą.

Buty terenowe

Są bardzo ciepłe i wodoodporne. Dzięki temu, że są zabezpieczone membraną z goreteksu stopy w takich butach zawsze są suche. To idealny wybór dla kobiet, które prowadzą aktywny tryb życia. Sprawdzą się również podczas bardzo mroźnych dni.

Jak kupować buty na zimę?

Przede wszystkim buty na zimę powinnyśmy mierzyć na skarpetę. Warto także kupić nawet rozmiar większe buty. W takich butach stopa nie będzie obciśnięta, nie będzie więc marzła.

Jak dbać o buty?

Największym wrogiem dla zimowych butów jest rozsypywana na ulicach, czasem także na chodnikach sól drogowa. Plamy z soli nie tylko brzydko wyglądają, ale także szkodzą butom. Dlatego po powrocie do domu musimy z butów szybko usunąć plamy z soli i błoto. Buty myjemy delikatnie ściereczką zamoczoną w mleku lub w ciepłej wodzie. Skutecznie możemy także usunąć z nich zabrudzenia przekrojoną na pół cytryną lub oczyścić szmatką zamoczoną w wodzie zmieszanej pół na pół z octem. Umyte buty płuczemy i zostawiamy do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Do środka warto włożyć zmięte gazety.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz