Bez kategorii

Asics – filozofia sportu

Asics - filozofia sportuKiedy w 1949 roku, w odległej Japonii powstawała niewielka firma mająca zajmować się produkcją obuwia i odzieży sportowej nikt nie przypuszczał, że będzie to jeden z największych i najlepszych producentów w tej branży. Być może niewiele osób wie, że przez te wszystkie lata Asics kierował się niezmiennie jedną filozofią, zawartą w jego nazwie. W polskim tłumaczeniu brzmi ona nie inaczej jak: ” W zdrowym ciele, zdrowy duch”, natomiast w oryginale to łacińska sentencja ” Anima Sana In Corpore Sano”. Pierwsze litery utworzyły tak znaną nazwę Asics. 

Zrozumienie harmonii ciała, jego fizycznych i duchowych potrzeb nie wszystkim firmom się udało, ale przypadku Asics’a jest bezbłędne. Obecne na rynku buty sportowe tej firmy to produkt idealny, nie bez powodu ceniony przez najznamienitszych sportowców. Zaufanie jakim obdarzono to obuwie sportowe jest odpowiedzią na zrozumienie potrzeb osób uprawiających sport. Dość podkreślić, że konieczne jest przecież uzyskanie złotego środka pomiędzy komfortem, zdrowiem stóp, amortyzacją oraz wytrzymałością samego produktu. Różnorodność to podział na buty do biegania, do tenisa, siatkówki, a także innych dyscyplin sportowych. Asics to niekwestionowany lider w swojej dziedzinie, który opracował wiele unikalnych systemów. Jako pierwszy wprowadził technologię I.G.S, która charakteryzuje buty sportowe, biorąc pod uwagę specyficzne właściwości. W myśl tej technologii obuwie sportowe to odpowiednia konstrukcja względem anatomii stopy. Dzięki niej można stworzyć produkt, który idealnie spełni swoje zadanie, bez względu na to, czy biegamy zawodowo, na maratonach, czy całkowicie amatorsko. Eliminacja wstrząsów, ochrona stawów, poczucie stabilności oraz niebywały komfort to wynik działań wielu ekspertów. Rozliczne nagrody za konkretne modele obuwia tylko potwierdzają tezę, o liderze, doskonale rozumiejącym potrzeby, oczekiwania i filozofię osób uprawiających sport.

                Firma wspomaga także swoich fanów w inny sposób. Motywuje do działania oraz podejmowania wysiłku dzięki atrakcyjnym aplikacjom. Jak można zauważyć, zakładka wspólnych treningów ma szerokie grono zwolenników. Sięgając po obuwie sportowe z najwyższej półki można mieć pewność, że nasze stopy są odpowiednio chronione. Jednak, żeby móc cieszyć się swoimi butami konieczna jest odpowiednia dbałość o ich stan. Zwykłe bieganie to zetknięcie się buta z różną powierzchnią – piaskiem, błotem, asfaltem, liśćmi. Zauważmy, że osoby uprawiające sport są najczęściej bardzo przywiązane do swojego obuwia. Warto więc wiedzieć, jak przedłużyć jego żywotność. Po pierwsze, wszelkie zabrudzenia usuwamy od razu. Wpierw szczoteczką, lub szorstką częścią gąbki do kąpieli. Buty można również myć „na mokro”, jednak pod żadnym względem nie można suszyć ich na kaloryferach czy innych źródłach ciepła. Takie działanie spowoduje trwałe odkształcenie się buta, a nawet jego uszkodzenie. Buty sportowe Asics posiadają wyjmowane wkładki, dzięki czemu łatwo i szybko można je wyprać, a tym samym utrzymać czystość w ich wnętrzu.

                Uprawiając sport wybierajmy mądrze – tylko w taki sposób będziemy sięgać po wyznaczone cele i odczuwać pełną satysfakcję z podejmowanych wyzwań.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz