Dodatki

Czy wynajem magazynu jest opłacalny?

Czy wynajem magazynu jest opłacalny?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na wynajem magazynów – rozwiązanie to stanowi alternatywę dla budowy własnego obiektu magazynowego.

Z możliwości tej najczęściej korzystają firmy prowadzące działalność w branży logistycznej, przede wszystkim firmy kurierskie, transportowe, a także produkcyjne i handlowe.

Jakie korzyści gwarantuje wynajem magazynów?

Wynajem magazynów – wbrew pozorom – zapewnia najemcy wiele wymiernych korzyści – do najważniejszych należy elastyczność i czasu oraz oszczędność środków finansowych. Propozycja ta sprawdza się przede wszystkim w przypadku firm, które planują czasowy wynajem magazynu, przede wszystkim ze względu na planowaną zmianę lokalizacji siedziby.

Firmy deweloperskie, które oferują magazyny na wynajem, wychodzą naprzeciw potrzebom potencjalnych klientów, oferując powierzchnie magazynowe różniące się lokalizacją, wielkością, a także wyposażeniem technicznym.

Jak wiadomo, głównym dokumentem jest w tym przypadku umowa zawarta między najemcą a wynajmującym

Dokument ten powinien określać wszystkie prawa i obowiązki obu stron, łącznie z kwestią stricte finansową, czyli ustaloną opłatą za wynajem magazynów. Warto jednak pamiętać, że najemca ma prawo negocjowania warunków umowy, należy to jednak zrobić przed podpisaniem dokumentu. Negocjacje zazwyczaj dotyczą rozwiązań technicznych, głównie wyposażenia magazynu, np. specjalnych podjazdów, wysokości magazynu, miejsca przeznaczonego na odbiór towarów itp.

Problemu nie stanowi również znalezienie odpowiedniego obiektu – deweloperzy prezentują oferowane powierzchnie magazynowe, uwzględniają w ich opisie lokalizację, powierzchnię użytkową, a także rozwiązania w zakresie dodatkowego wyposażenia technicznego. Korzystając z tej alternatywy potencjalny najemca może dokonać wstępnego rozeznania, co bez wątpienia w znaczny sposób wpływa na finalizację umowy najmu.

Największym zainteresowaniem cieszy się wynajem magazynów w parkach magazynowych – są to obiekty umieszczone w atrakcyjnej lokalizacji, gdzie można znaleźć powierzchnie magazynowe różniące się przede wszystkim wielkością oraz dodatkowym wyposażeniem.

Magazyny w Mazowieckim –

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz