Polisa na życie - w którym towarzystwie ubezpieczeniowym kupić?
Informacje i porady

Polisa na życie – w którym towarzystwie ubezpieczeniowym kupić?

Polisa na życie -  w którym towarzystwie ubezpieczeniowym kupić?Motywem dla, którego kupowane są ubezpieczenia na życie jest chęć zapewnienia dobrej ochrony nie tylko osobie ubezpieczonej, ale także bliskim.

Dlatego warto wybrać nie tylko polisę na miarę swoich potrzeb, ale też kupić ja w rzetelnym i wiarygodnym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Jak sprawdzić wiarygodność zakładu ubezpieczeń?

Z punktu widzenia osoby ubezpieczonej najważniejsza kwestia w chwili wybierania zakładu ubezpieczeń to jego zdolność do wypłaty ewentualnych odszkodowań. Pod tym kątem osoby ubezpieczające się nie są jednak w stanie samodzielnie ocenić towarzystwa ubezpieczeniowego. Wymaga to bowiem przeprowadzenia mnóstwa analiz i porównaniu danych pochodzących z przynajmniej kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Stworzone zostało jednak narzędzie, które służy ocenie wiarygodności danej firmy ubezpieczeniowej. To rating.

Na czym polega rating?

Rating to swojego rodzaju ocena danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Składa się na nią wiele czynników, które są wnikliwie analizowane przez profesjonalne agencje ratingowe. Zapoznając się z oceną, które otrzymało wybrane przez nas towarzystwo ubezpieczeniowe bez trudu zorientujemy się czy mamy do czynienia z wypłacalnym, wiarygodnym i rzetelnym ubezpieczycielem. Informacje do tworzenia ratingu pozyskiwane są w wielu źródeł. Stąd też obecnie na rynku są dwa rodzaje ratingów:
– dobrowolny;
– kwalifikowany.
Ten pierwszy powstaje na podstawie wewnętrznych danych udostępnianych dobrowolnie przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Na udostępnianie danych nie wszyscy ubezpieczyciele wyrażają więc zgodę. Drugu rating tworzony jest na podstawie ogólnodostępnych, publikowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe w różnych mediach, informacji. Ocena jest bardziej wiarygodna, gdy została przeprowadzona w oparciu o dużą liczbę danych.

Skala ocen stosowana przez agencje ratingowe jest literowa – od A do D. Towarzystwa ubezpieczeniowe, którym przyznana została litera A są wiarygodne i bezpieczne. Zasługują na to, aby w stu procentach im zaufać. Słabe towarzystwa otrzymują literę D.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz