zdrowie

Czerwone diamenty Wschodu – superfoods

Czerwone diamenty Wschodu to określenie, które coraz częściej, chociaż jeszcze wciąż dość rzadko pojawia się w ogólnej tematyce zdrowego odżywiania się. Takie przezwisko zyskały sobie bowiem jagody goji, czyli popularne w krajach Azji Wschodniej niepozorne jagody.

Tradycyjna medycyna chińska i medycyna kultur ościennych wykorzystuje je do leczenia powszechnych schorzeń już od ponad 2500 lat. Zazwyczaj sugerowane są w sytuacjach, kiedy organizm jest rozregulowany, na przykład w związku z nadciśnieniem tętniczym, niestrawnością, cukrzycą czy wieloma chorobami idiopatycznymi, ma przykład reumatyzmem.

Zdrowie goji

Jagody goji są tak powszechnie wykorzystywane, ponieważ zawarte w nich składniki pomagają ludzkiemu organizmowi osiągnąć równowagę. Równowaga jest bardzo ważnym zagadnieniem w kulturze Dalekiego wschodu, ponieważ chaos, wytrącenie z równowagi, jest uważane tam za źródło całego zła na świecie. W tym także chorób ludzki. Można się zżymać, że rozmowy o równowadze jeszcze nikogo nie wyleczyły, ale jagody goji już zdecydowanie prozdrowotne właściwości posiadają i nie da sie temu zaprzeczyć.

Współczesna medycyna poleca jagody goji przede wszystkim na problemy z układem krążenia. Najczęściej oferuje się je osobom cierpiącym na nadciśnienie tętnicze, arytmię, a także anemię. Wszystkie te schorzenia są powodowane przez długą listę przyczyn i nawet jeśli da się wyróżnić jedną przyczynę wiodącą, dążenie w kierunku odbudowy równowagi organizmu ma znaczenie dla zmniejszenia powagi objawów.

Ogromne znaczenie jagody maja także dla osób cierpiących na cukrzycę. W większości przypadków cukrzyca jest chorobą o dwóch równocześnie zachodzących mechanizmach niszczących organizm. Pierwszym z nich jest zmniejszenie produkcji insuliny, a drugim ograniczenie reakcji organizmu na insulinę. Jagody goji są w stanie zwalczać równocześnie oba te zjawiska.

Dostępność w Polsce

Jagody goji nie rosną w naszym kraju, ale suszone jagody goji można dostać bez najmniejszych problemów w polskich sklepach internetowych. Jest to prawdziwy hit eksportowy Dalekiego Wschodu, więc ich cena i dostępność nie stanowią większego problemu.

Nie należy także bać się postaci suszonej tego typu owoców. Owoce są suszone w sposób bezpieczny dla najważniejszych substancji odżywczych, a keidy dotrze do nich woda z organizmu ludzkiego, zaczynają działać w ekspresowym tempie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz