Dodatki

Jak wybrać dobry pasek?

Jak wybrać dobry pasek?Pasek pełni dwie funkcje: ozdobną i praktyczną. Wybierając pasek powinnyśmy pamiętać, że inny nosimy do dżinsów, a inny do sukienki. Dobierając pasek dla siebie zwracamy uwagę na materiał, z którego został zrobiony, jego grubość i szerokość klamry. Do czego nosimy szerokie, a do czego wąziutkie paski?

Prosty, szeroki na trzy do czterech centymetrów

Tego typu paski powinno zakładać się do spodni. Mogą być one uszyte z grubej, masywnej skóry lub parciane. Jedne i drugie możemy założyć do dżinsów lub bojówek. Do spodni tych pasują również paski, które mają pełną, ozdobną, metalową, a więc bardzo ciężką klamrę. Do wizytowych spodni, które są z reguły bardzo eleganckie lepiej będą pasować paski z subtelną klamrą. Niezależnie od tego, do jakich spodni kupujemy pasek, zawsze sprawdzamy, czy jego szerokość odpowiada szerokości szlufki – szerokość ta powinna być taka sama.

Delikatny i cieniutki

Z reguły tego typu paski nosimy do długich bluzek i sukienek o prostym kroju. Założone do szerokiej sukienki lub bluzki ściągną materiał. Dzięki nim możemy więc wymodelować swoją sylwetkę tak, aby nabrała bardziej kobiecych kształtów. Jeżeli sukienka lub bluzka będą miały wąski krój, pasek zwróci uwagę na talię, przy takich rzeczach będzie spełniał tylko funkcję dekoracyjną. Jeżeli nie możesz pochwalić się szczupłą talią, jeśli chcesz, aby Twoja stylizacja miała jednolity i stonowany charakter – wybierz pasek w takim samym kolorze, co bluzka lub sukienka.

Bardzo szeroki i gruby

Mają one z reguły więcej niż pięć centymetrów szerokości. Ściskają sylwetkę w talii tak samo, jak gorset. Są więc idealne dla kobiet, którym brakuje wcięcia w talii. Ale na noszenie takiego paska nie powinny się raczej decydować panie, które mają dużą nadwagę (te panie w ogóle powinny zrezygnować z noszenia pasków). Bardzo szerokie i grube paski możemy nosić do wizytowych i wieczorowych sukienek oraz do tunik. Jeśli chcemy czuć się bardziej komfortowo, wybierzmy pasek, który ma gumowane wstawki. Tego typu paski mogą mieć bardzo nietypowe klamry.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz