zdrowie

Moda na bycie „eko” – w czym się przejawia?

W całej Polsce, na wzór zachodnioeuropejskich państw i USA, zapanowała moda na ekologię. Segregujemy śmieci, korzystamy z toreb wielokrotnego użytku, jemy zdrowe produkty i stosujemy kosmetyki ekologiczne. Mamy coraz większą świadomość tego, jak ważna jest zmiana stylu życia na bardziej przyjazny środowisku.

Ekologiczna moda

Człowiek nie żyje w próżni, ale w symbiozie ze środowiskiem – tak powinno być, choć ludzie coraz bardziej zawłaszczają sobie skarby natury. Jeśli w dalszym ciągu będziemy się tak zachowywać, dla kolejnych pokoleń może zabraknąć zasobów środowiska.

Dlatego tak ważne jest promowanie ekologicznego stylu życia, aby dbać o czystość naszej planety. Ekologiczna moda przejawia się w tym, że konsumenci coraz bardziej świadomie wybierają dla siebie, dla swoich najbliższych i swojego domu produkty ekologiczne. Przez to starają się żyć w zgodzie z naturą. Ochrona środowiska jest obecna w szkołach i przedszkolach, ponieważ wychowanie najmłodszych pokoleń w duchu ekologii pozwoli na wyrobienie u nich dobrych nawyków na przyszłość.

Jak być bardziej „eko”?

Na co dzień każdy z nas może wykonywać wiele czynności w sposób znacznie bardziej ekologiczny niż do tej pory. Już wybór roweru czy spaceru zamiast samochodu przy wyprawie do pracy, szkoły lub na zakupy oddziałuje korzystnie na środowisko, ponieważ zmniejszamy emisję spalin, które są trujące dla organizmów żywych.

Zamiast jednorazowych, foliowych toreb na zakupy możemy zabierać torby papierowe czy materiałowe. Spowoduje to, że będziemy generować mniej niedegradowalnych śmierci.

To samo jest w przypadku chemikaliów i kosmetyków. Kosmetyki ekologiczne są produkowane z naturalnych substancji i składników, a nie ich syntetycznych odpowiedników. Sprzyja to zachowaniu równowagi w środowisku i redukcji zanieczyszczeń, które powoli, aczkolwiek systematycznie niszczą Ziemię. Wybierajmy zatem świadomie ekologiczne produkty i zachowajmy ekologiczne nawyki. Uczmy dzieci, jak należy segregować śmieci, oszczędzać wodę czy oczyszczać środowisko, w którym żyjemy.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz