Indywidualne czy grupowe ubezpieczenie na życie
Informacje i porady

Indywidualne czy grupowe ubezpieczenie na życie

Indywidualne czy grupowe ubezpieczenie na życiePopularność ubezpieczeń na życie systematycznie wzrasta. Osoby, które chcą zabezpieczyć siebie oraz swoich bliskich przynajmniej na pewien czas na wypadek swojej śmierci mogą wybrać ubezpieczenie indywidualne lub grupowe.

Jakie są zalety i wady obu tych ubezpieczeń? Czym one się od siebie różnią?

Indywidualne ubezpieczenie na życie

Trudno je jednoznacznie ocenić, gdyż powinno ono zostać „uszyte na miarę”, a więc dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego ubezpieczającego się. Sam ubezpieczony decyduje o tym, jakiego zakresu ochrony najbardziej potrzebuje. Z oferty towarzystwa ubezpieczeniowego osoba wykupująca indywidualne ubezpieczenia na życie wybiera tylko te elementy, które są jej najbardziej potrzebne. Płaci więc za rzeczywistą ochronę ubezpieczeniową. Sam wybiera sumę ubezpieczenia w zależności od tego czy chce płacić niższe składki w zamian jednak za niższe świadczenie, które bliscy otrzymają na wypadek jego śmierci, czy może wręcz odwrotnie: woli płacić wyższą składkę, ale zapewnić bliskim godziwe odszkodowanie? Indywidualna polisa na życie obejmuje ochroną nie tylko śmierć osoby ubezpieczonej, ale także poważne choroby i uszczerbki na zdrowiu odniesione wskutek wypadków.

Ubezpieczenia grupowe

To ubezpieczenia pracownicze. W ich przypadku ochrona rozszerzana jest także na członków rodziny ubezpieczonego. Decydując się na przystąpienie do grupowego ubezpieczenia na życie nie ma możliwości dopasowania zakresu ochrony do indywidualnych potrzeb. Nie wszyscy przecież w chwili wykupowania grupowego ubezpieczenia na życie potrzebują ochrony rodziny – są tak zwanymi singlami. Grupowa polisa na życie zapewnia świadczenia z okazji narodzin dziecka, zgonu współmałżonka, rodziców, teściów, dziecka. Świadczenia te są przydatne dla osób, które założyły lub planują w najbliższym czasie ją założyć. Nie zawsze też można kontynuować ubezpieczenia po odejściu z pracy. Zaletą grupowego ubezpieczenia na życie z pewnością jest niska składka. Minusem jest niska suma ubezpieczenia.

Apteki internetowe, porady medyczne przez internet

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz