zdrowie

Jak poradzić sobie z łamiącymi się paznokciami?

Zadbane dłonie ze lśniącymi i gładkimi paznokciami są wizytówką każdej kobiety. Takimi dłońmi tak naprawdę może pochwalić się jednak niewiele kobiet. Większość ma rozdwajające się, kruche i przebarwione paznokcie. Często to efekt błędów żywieniowych, złej jakości lakierów i zmywaczy, częstego i długiego moczenia ich w wodzie, skracania nożyczkami. Jak poprawić kondycję paznokci?

Rozwarstwianiu się paznokci zapobiega dobry pilnik. Nie będą się rozwarstwiać, jeżeli przy uch skracaniu użyty zostanie papierowy albo metalowy pilniczek. Aby zamknąć skłonne do rozwarstwiania się łuski paznokci pamiętajmy, aby zawsze opiłowywać je w jednym kierunku. Nauczmy się także zakładać gumowe rękawiczki do sprzątania i zmywania. Już istniejącego problemu z paznokciami sposoby te nie zlikwidują, ale stosując je zapobiegniemy ponownemu ich pojawieniu się. Aby mieć mocne paznokcie koniecznie musimy też pomyśleć o urozmaiconej diecie. Na kondycję paznokci bardzo dobrze wpływa dieta bogata w wapń, białko, żelazo, cynk i krzem. W jadłospisie nie powinno więc brakować mleka i jego przetworów, czerwonego mięsa, pszennych otrąb, ryb, pestek dyni i słonecznika, warzyw, owoców i natki z pietruszki.

Zdarzają się w naszym życiu sytuacje, gdy organizm jest osłabiony i brakuje w nim witamin i składników mineralnych. Tak dzieje się na przykład po dłuższej kuracji antybiotykami. Osłabienie organizmu wpływa również na kondycję paznokci. Brakujących składników odżywczych trzeba w takiej sytuacji dostarczyć łykając suplementy diety. W ich składzie powinny znajdować się witaminy A i E, biotyna i cynk. Kondycję paznokci poprawią także suplementy diety, które zawierają wyciąg ze skrzypu polnego i pokrzywy. Skutecznie działa także picie herbatek z tych ziół. Bardzo skutecznym, domowym środkiem poprawiającym kondycję paznokci jest krem z oliwy, miodu lipowego i soku z cytryny. Kuracja tym domowym kremem powinna trwać przynajmniej miesiąc. Suplementy diety można bez przerwy łykać przez trzy miesiące. W tym czasie kondycja paznokci powinna ulec radykalnej poprawie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz