Czy można pomalować usta pędzlem?
zdrowie

Trochę luksusu

Marka Givenchy postawiła na tradycję i promuje słynne pudry „Le Prisme”

Produkty z tej serii obchodzą swój jubileusz – pojawiły się na rynku już w 1989 roku. Dziś wracają w unowocześnionej formie i wyjątkowych odcieniach. Pudry promuje obdarzona nieskazitelna cerą Liv Tyler. Na czym polega innowacyjność kosmetyków?

Otóż zawarte w pudrach „Le Prisme” cząsteczki pozwalają rzeźbić owal twarzy odbijając światło i dodając cerze blasku. Ponadto uzyskujemy efekt wygładzenia porowatej powierzchni skóry. Pudry nawilżają cerę, a także wyjątkowo pachną. Po prostu – luksus! Peeling migdałowy spłyca zmarszczki, likwiduje przebarwienia, a dzięki antybakteryjnym właściwościom można stosować go także do walki z trądzikiem. Kiedyś wykonywany tylko przez kosmetyczki, teraz bez problemu można przygotować go w domu. Należy zaopatrzyć się tylko w kwas migdałowy.

Kwas migdałowy rozpuszczamy w wodzie

Przed nałożeniem peelingu zmywamy makijaż i dokładnie oczyszczamy twarz. By ją odtłuścić  możemy przetrzeć spirytusem. Peeling migdałowy nakładamy na twarz i trzymamy tak długo, jak wytrzymamy uczucie pieczenia (około 10 minut). Następnie zmywamy specyfik wodą z mydłem, by zneutralizować kwas i nakładamy tłusty krem o bardzo prostym składzie (np. Bambino). Skóra odnawia się co około 4 tygodnie, więc zabieg można powtarzać nie częściej niż raz w miesiącu. Peeling migdałowy najlepiej stosować jesienią lub wczesną wiosną, kiedy słońce nie jest zbyt ostre. I nawet wtedy, po jego wykonaniu, musimy pamiętać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem. Po wykonaniu peelingu migdałowego skóra na twarzy łuszczy się bardzo mocno. Można też odczuwać pieczenie. Przez kilka dni staramy się więc nie stosować mocnych kosmetyków i jak najczęściej natłuszczamy ją kremami (np. Bepathenem – kremem do sutków matek karmiących). Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz